Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu samochodu?

Każdy właściciel samochodu musi wiedzieć, że jego obowiązkiem jest płacenie OC – obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej. Dlaczego należy pamiętać o jej systematycznym opłacaniu? Czas na to, aby poznać najważniejsze informacje.

Informacje o ubezpieczeniu

Na stronie ubezpieczenieauta.com.pl można znaleźć przydatne informacje o ubezpieczeniu. Wykupienie polisy OC w obecnych czasach uregulowane jest przepisami prawnymi. Osoby, które nie zrobią tego, mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności prawnej, a sam samochód zostanie wyłączony z ruchu. OC, czyli odpowiedzialność cywilna kierowców, to pakiet ubezpieczeniowy, który musi zostać wykupiony najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu w naszym kraju. Najczęściej bywa tak, że na rynku wtórnym większość samochodów używanych już taką polisę OC ma – chociaż jej okres jest różny. OC musi zostać odnowione każdego roku – chyba, że samochód zostanie wyrejestrowany i oddany do kasacji lub też wywieziony do innego kraju.

OC na samochód

Co jeszcze należy wiedzieć o polisie OC? Najczęściej zawierana jest ona na dwanaście miesięcy – chociaż istnieją od tego odstępstwa. Jeżeli ktoś spodziewa się, że auto będzie chciał sprzedać w najbliższym czasie. W takim wypadku można poprosić firmę ubezpieczeniową o to, aby naliczyła składkę ubezpieczeniową na krótszy okres, np. na trzy miesiące. Przy czym nie można zapomnieć o tym, że jeżeli samochód nie zostanie sprzedany w tym okresie, to nadal na właścicielu pojazdu będzie istniał obowiązek wykupu polisy OC. 

Zobacz też:

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Kontrola policyjna

 

JuliuszZawadzki

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/