Włochy autem? Wszystko, co musisz wiedzieć

Wypad do Włoch autem, to świetny pomysł, aby poznać najpiękniejsze zakątki tego kraju. Kraju bogatego w zabytki, piękną przyrodę, i pyszną kuchnię. Jak się przygotować do takiej podróży? Podpowiadamy!

 

Ograniczenia prędkości

Wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości to najczęstsze wykroczenia, popełniane przez turystów. Właśnie dlatego warto poznać zasady, obowiązujące w obcym kraju. We Włoszech sprawa wygląda następująco:

  • 30 km/h – strefa zamieszkania 
  • 50 km/h – teren zabudowany
  • 90 km/h – poza terenem zabudowanym 
  • 110 km/h – drogi ekspresowe 
  • 130 km/h – autostrady 

Autostrady

Te we Włoszech należą do płatnych, jednak nie obowiązują winiety. Z kolei przy zjazdach z autostrady znajdziemy Telepassy – zamontowane w nich odbiorniki, zliczają koszty przejazdów.

Drogowe przepisy w Italii

Podróżując autem niezbędne będą dokumenty, takie jak paszport bądź dowód osobisty, a także prawo jazdy i polisa OC. Zaleca się także ubezpieczenie NNW i kartę EKUZ. Limit alkoholu dla kierowcy to 0,5‰. Zapięte pasy to obowiązek kierowcy i pasażerów, natomiast dzieci mające mniej, niż 150 cm wzrostu powinny korzystać ze specjalnych fotelików.

 

Inne wpisy:

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

JuliuszZawadzki

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/