Podróż za granicę własnym autem

Wielu Polaków decyduje się na podróż za granicę własnym autem. Powodem tego są często tańsze koszty podróży. Tak, ma to dla nas ogromne znaczenie, chociaż nie można zapomnieć o tym, że do takiej podróży trzeba się w odpowiedni sposób przygotować.

OC na auto

Tak, każdy samochód w naszym kraju musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Przy czym, podczas podróży za granicą może przydać się również assistance i Zielona Karta. W niektórych krajach dowodem wykupienia odpowiedniej polisy OC jest Zielona Karta. Za granicą nie będą ich interesowały polskie dokumenty, których zdecydowana większość funkcjonariuszy nie będzie w stanie zrozumieć. Zielona Karta jest międzynarodowym dokumentem, który uznawany jest przez takie kraje, jak Izrael, Azerbejdżan, Maroko, Mołdawia, Macedonia, Albania, Turcja, Ukraina, itd. Jeżeli ktoś wybiera się na teren jednego z wyżej wymienionych krajów, to taki dokument jest koniecznością. 

Ubezpieczenie assistance

Tak, dodatkowe, krótkoterminowe ubezpieczenie assistance jest koniecznością. Tak, istnieje możliwość wykupienia specjalnego assistance na podróż na 7, 14, a czasem nawet i na większą ilość dni. Assistance nie musi być wykupione na długi okres. Warto w towarzystwie ubezpieczeniowym powiedzieć, że chodzi o typowe ubezpieczenie dla auta na podróż, dzięki czemu będzie można zapewnić sobie nawet pomoc, jeżeli będzie chodziło o transport na lawecie z innego kraju. Podróżowanie własnym autem daje ogromne możliwości, ale na tą okoliczność należy się dobrze ubezpieczyć. 

 

Zobacz także:

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

Ubezpieczenie OC co to

JuliuszZawadzki

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/