Korzystne ubezpieczenia dla motoru

Tyle mówi się o samochodach, a nie zapominajmy o tym, że należy również wykupić ubezpieczenia na motocykl i na motorower. Każda osoba, która jest właścicielem takiego pojazdu mechanicznego, musi pamiętać o konieczności dopełnienia takiego obowiązku.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

W szczególności, jeżeli jest mowa o OC na motocykl i na motorower. Od tego przepisu nie ma żadnych odstępstw. Na szczęście nikt nie powinien mieć problemu, jeśli chodzi o znalezienie dobrej oferty. Co dokładnie daje nam odpowiedzialność cywilna, jeżeli chodzi o tego typu pojazdy? Zakres ochrony jest taki sam jak w przypadku wszystkich samochodów. Jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek kolizji z innymi pojazdami, to towarzystwo ubezpieczeniowe będzie płacić osobom poszkodowanym. Są takie towarzystwa ubezpieczeniowe, które oferują obliczenie składki przez internet, dzięki czemu można zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze.

Dodatkowe ubezpieczenie

Czy można otrzymać inne polisy ubezpieczeniowe na motocykl i na motorower? Oczywiście, że tak. Wśród nich jest chociażby Assistance Mini. Czym jest to ubezpieczenie? Każdy kierowca/właściciel motoru i motocykla uzyska podstawową pomoc na terenie całej Polski. Jeżeli zależy nam na tym, aby uzyskać większą pomoc, to należy pomyśleć o tym, aby pakiet Assistance Mini (który najczęściej dostępny jest w cenie OC) rozszerzyć. Warto o tym pomyśleć, jeżeli ktoś lubi dużo jeździć – a już w szczególności poza tereni naszego kraju. Assistance zapewni większy spokój. 

 

Zobacz powiązane wpisy:

Jazda bez ubezpieczenia

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu

Samochód z Niemiec

Najtańsze nowe samochody

Regres ubezpieczeniowy

Ubezpieczenie NNW

JuliuszZawadzki

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/