Ubezpieczenie samochodu w Niemczech

Niemiecki rynek ubezpieczeniowy jest bardzo obszerny i zróżnicowany, dlatego wskazane jest, by mu się dokładnie przyjrzeć. Takie możliwości obecnie stwarza nam Internet i warto z nich skorzystać.

Jeśli już wybierzemy ofertę, możemy również wszystkie formalności załatwić telefonicznie lub internetowo. Zanim jednak dojdzie do wykupienia polisy, trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach.

Podobnie jak w naszym kraju, w Niemczech również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest powszechne i obowiązkowe. Mając OC, mamy zagwarantowane, że ubezpieczyciel pokryje szkody, które wyrządzimy innym użytkownikom drogi naszym własnym pojazdem.

Towarzystwa ubezpieczeniowe kalkulując wysokość składki, biorą pod uwagę kilka ważnych punktów. Istotne jest dla nich jakiej marki samochód posiadamy, z którego pochodzi rocznika, jak długo już jesteśmy kierowcami, czy do tej pory nasza jazda była bezkolizyjna, w jakiej miejscowości auto jest zarejestrowane, jak często ten konkretny model bierze udział w wypadkach drogowych oraz w jakim stopniu jest narażone na kradzieże i włamania.

Osoby, które na dłużej wyjechały do Niemiec powinny w ciągu pół roku przerejestrować samochód, aby nie mieć kłopotów w razie kontroli drogowej lub kolizji z innym uczestnikiem ruchu. Warto również wymienić polskie prawo jazdy na niemieckie, ponieważ ten fakt w wielu firmach ubezpieczeniowych umniejsza wysokość składki OC.

Ponadto niektóre towarzystwa honorują wszystkie zniżki, jakie przysługiwały nam w kraju.

 

 

Zobacz pozostałe wpisy:

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Gaśnica samochodowa

JuliuszZawadzki

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/