Samochody ciężarowe na drodze

Samochody ciężarowe to stały, nieodłączny element na polskich drogach. Co więcej – gdyby nie samochody ciężarowe, to wielu ludzi nie miałoby pracy. Jeżdżąc samochodami ciężarowymi, można zarobić całkiem niezłe pieniądze co miesiąc.

Czym jest samochód ciężarowy?

Jak poznać czy mamy do czynienia z samochodem ciężarowym? W wielu przypadkach nie trzeba nawet patrzeć na sam pojazd. Wystarczy tylko szybki wgląd w dowód rejestracyjny, aby wiedzieć, czy mamy do czynienia z samochodem osobowym, dostawczym, czy ciężarowym. W praktyce i teorii uznaje się, że wszystkie pojazdy mechaniczne, które mają poniżej 3,5 tony to osobowe i dostawcze. Powyżej tej wagi to pojazdy ciężarowe. Do ich prowadzenia potrzebne są odpowiednie dokumenty. Uwaga! Każde towarzystwo ubezpieczeniowe bierze pod uwagę parametry pojazdu, obliczając składkę OC na cały rok. 

Cena ubezpieczenia OC na ciężarówkę

Czy da się oszacować cenę składki OC na ciężarówkę? Przykład – mamy do czynienia z dwójką kierowców. Jeden z nich ma 25 lat i dopiero co odebrał uprawnienia do kierowania ciężarówką. Drugi ma prawie pięćdziesiąt lat, a uprawnienia zdobył dwadzieścia lat temu. Czy to możliwe, że obydwoje zapłacą tyle samo za składkę OC, nawet jeżeli ich pojazdy mają takie same parametry techniczne? Oczywiście, że nie. Obliczając składkę OC bierze się pod uwagę nie tylko specyfikację ciężarówki, ale również doświadczenie kierowcy, jego historię ubezpieczeniową, a nawet miasto, gdzie samochód docelowo będzie zarejestrowany. Takie czynniki wpływają na wysokość OC.

Zobacz pozostałe wpisy:

Homologacja butli LPG

Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie

Małe tablice rejestracyjne

Zdjęcia do autocasco

Współwłaściciel samochodu

JuliuszZawadzki

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/