Ubezpieczenie OC – jakie dokumenty są potrzebne?

Porównanie ubezpieczeń na rynku może napawać przerażeniem. Wszystko dlatego, że jest tego tyle i człowiekowi ciężko się czasem zdecydować na jedną, dobrą ofertę, ponieważ każda ma w sobie coś kuszącego. No, ale na szczęście udało się. Co będzie potrzebne do tego, aby podpisać umowę na ubezpieczenie samochodu?

Obowiązkowe dokumenty

Bez obowiązkowych dokumentów, nawet online nie uda nam się załatwić ubezpieczenia OC, ponieważ wszystko weryfikowane jest przez system. Nie ma czegoś takiego, jak prześlę później, ponieważ inaczej umowa nie zostanie podpisana. Aby móc zawrzeć OC potrzebne więc będą: dowód rejestracyjny auta, dowód osobisty właściciela auta. Przy czym należy wiedzieć, że nie ma czegoś takiego, jak umowa podpisana w czyimś imieniu. Skoro to my podpisujemy umowę, to musimy mieć swój dowód osobisty.

Składka ubezpieczeniowa

Wśród innych dokumentów należy wymienić także prawo jazdy. Ten dokument jest chyba nawet ważniejszy niż sam dowód osobisty. To w nim napisane jest, kiedy dokument został wydany. Nie można bowiem zapomnieć, że staż kierowcy ma wpływ m.in. na wysokość składki ubezpieczeniowej. Przy podpisywaniu umowy należy mieć obecną umowę OC – w szczególności, jeżeli decydujemy się na podpisanie umowy z inną ubezpieczalnią. Poprzednia umowę będzie trzeba wypowiedzieć – w czym chętnie pomoże agent. Jeżeli auto będzie ubezpieczone z kimś, to należy mieć również dane drugiej osoby. Tak, nawet takie przypadki są możliwe, dlatego dane drugiej osoby są także potrzebne. 

Zobacz też:

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

Jazda bez ubezpieczenia

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu

Samochód z Niemiec

Najtańsze nowe samochody

Ubezpieczenie AC

JuliuszZawadzki

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/